Manufacturer of a wide range of products which include 79mm x25mtr x70 gsm thermal paper roll, 55mm x 25 mtr x 55 gsm toll ticket thermal paper roll and 78mm x 25 mtr x 55 gsm toll ticket thermal paper roll.
₹ 22 / Roll Get Latest Price
| Width | 115 mm |
| Length | 25 m |
| Paper Type | Thermal |
| GSM | 70 GSM, 70 gsm |
| Core Inner Diameter | 17 mm |
| Security Features | UV Print |
| Pattern | Plain |
| Usage | Toll Plaza |
| Color | White |
Minimum order quantity: 200 Roll
We are engaged in offering 115mm X 25 Mtr X 70 GSM Toll Ticket Thermal Paper Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 12.50 / Roll Get Latest Price
| Width | 57 mm (2.25 inch) |
| Length | 25 m |
| Paper Type | Direct Thermal |
| GSM | 55 gsm |
| Core Inner Diameter | 17 mm |
| Security Features | UV Print |
| Core Size | 12.7 mm (0.5 inch) |
| Pre-Printing On Paper | Plain |
| Usage | Toll Plaza |
| Color | White |
Minimum order quantity: 300 Roll
We are engaged in offering 55mm X 25 Mtr X 55 GSM Toll Ticket Thermal Paper Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 18 / Roll Get Latest Price
| Width | 78 mm |
| Length | 25 m |
| Paper Type | Thermal |
| GSM | 55 gsm, 55 GSM |
| Core Inner Diameter | 17 mm |
| Security Features | UV Print |
| Usage | Toll Plaza |
| Color | White |
Minimum order quantity: 300 Roll
We are engaged in offering 78mm X 25 Mtr X 55 GSM Toll Ticket Thermal Paper Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Jeevan Dass Makkar (CEO)
Amar Paper Rolls(india)
F-55/659, Floor, Krishna Mandir Marg, Gali No. 7, Ganesh Nagar 2
Shakarpur, New Delhi - 110092, Delhi, India