Manufacturer of a wide range of products which include 210mm x 50 mtr 1 ply tele printer paper roll and 210mm x 80 mtr 1 ply tele printer paper roll.
₹ 50 / Roll Get Latest Price
| Material | Plain Paper |
| GSM (Grammage) | 70 GSM |
| Roll Width | 210 mm |
| Paper Type | Plain |
| Roll Length | 50 m |
| Ply | 1 Ply |
| Core Diameter | 13 mm (0.5 inch) |
| Application | Billing |
| Color | White |
Minimum order quantity: 100 Roll
We are engaged in offering 210mm X 50 Mtr 1 Ply Tele Printer Paper Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 55 / Roll Get Latest Price
| Weight per Roll | 70 GSM |
| Material | Plain Paper |
| Rolls per Pack | 25 rolls |
| GSM (Grammage) | 70 GSM |
| Roll Width | 210mm |
| Paper Type | B Grade |
| Sheet Size | Rolls |
| Roll Length | 45 m |
| Ply | 1 Ply |
| Core Diameter | 25 mm (1 inch) |
| Color | White |
Minimum order quantity: 100 Roll
We are engaged in offering 210mm X 80 Mtr 1 Ply Tele Printer Paper Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Jeevan Dass Makkar (CEO)
Amar Paper Rolls(india)
F-55/659, Floor, Krishna Mandir Marg, Gali No. 7, Ganesh Nagar 2
Shakarpur, New Delhi - 110092, Delhi, India