Manufacturer of a wide range of products which include 105mm x 25mtr x 70 gsm 2 ply printed normal paper roll.
₹ 35 / Roll Get Latest Price
| Material | Bond Paper |
| GSM | 70 GSM |
| Width | 25mm |
| GSM (Grammage) | 70 GSM |
| Length | 50 m |
| Roll Width | 105mm |
| Roll Length | 25 m |
| Core Inner Diameter | 17 mm |
| Ply | 2 Ply |
| Printing Side | Front Side |
| Core Diameter | 25 mm (1 inch) |
| Print Colors | Single Color |
| Usage | Billing Printer |
| Color | White |
Minimum order quantity: 500 Roll
We are engaged in offering 25mm X 50 Mtr X 70 GSM Printed Thermal Paper Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Jeevan Dass Makkar (CEO)
Amar Paper Rolls(india)
F-55/659, Floor, Krishna Mandir Marg, Gali No. 7, Ganesh Nagar 2
Shakarpur, New Delhi - 110092, Delhi, India