Offering you a complete choice of products which include 75mm x70mmdx 70 gsmx1ply, 79mm x 20 mtr x 55 gsm plain paper roll, 79mm x 30 mtr x 70 gsm plain paper roll and 75mm x 70mmdx 70 gsm plain paper roll.
₹ 24 / Roll Get Latest Price
| Material | Recycled Paper |
| Width | 75mm width |
| GSM | 70 GSM |
| Length | 50 m |
| Paper Type | Uncoated |
| Paper Weight | 70 GSM |
| Brand Name | Amar Paper |
| Core Size | 25.4 mm (1 inch) |
Minimum order quantity: 200 Roll
We are engaged in offering 79mm X 50 Mtr X 70 GSM Plain Paper Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 15 / Roll Get Latest Price
| Material | Recycled Paper |
| GSM (Grammage) | 55 GSM |
| Roll Width | 79 mm (3.1 inch) |
| Roll Length | 20 m |
| Ply | 3 Ply |
| Core Diameter | 13 mm (0.5 inch) |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 200 Roll
We are engaged in offering 79mm X 20 Mtr X 55 GSM Plain Paper Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 24 / Roll Get Latest Price
| Width | 79 mm (3 inch) |
| Length | 30 m |
| Paper Type | Direct Thermal |
| Paper Weight | 70 GSM |
| Core Size | 25.4 mm (1 inch) |
| Color | White |
Minimum order quantity: 500 Roll
We are engaged in offering 79mm X 30 Mtr X 70 GSM Plain Paper Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 22 / Roll Get Latest Price
| Width | 75mm ( 3 inch) |
| Length | 50 m |
| Paper Type | Normal paper |
| Paper Weight | 70 GSM |
| Core Size | 12.7 mm (0.5 inch) |
| Color | White |
Minimum order quantity: 500 Roll
We are engaged in offering 57mm X 50 Mtr X 70 GSM Plain Paper Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Jeevan Dass Makkar (CEO)
Amar Paper Rolls(india)
F-55/659, Floor, Krishna Mandir Marg, Gali No. 7, Ganesh Nagar 2
Shakarpur, New Delhi - 110092, Delhi, India