₹ 34 / Roll Get Latest Price
| Width | 79 mm (3 inch) |
| Length | 40 m |
| Paper Type | Direct Thermal |
| Paper Weight | 55 GSM |
| Brand Name | Hansol |
| Core Size | 12.7 mm (0.5 inch) |
78mmx40mtrsx55 GSM
₹ 15 / Roll Get Latest Price
| Width | 57 mm (2.25 inch) |
| Length | 25 m |
| Paper Type | Direct Thermal |
| Paper Weight | 55 GSM |
| Brand Name | Hansol |
| Core Size | 12.7 mm (0.5 inch) |
₹ 22 / Roll Get Latest Price
| GSM | 70 GSM |
| Material | Bond Paper |
| Width | 36 in (91 cm) |
| GSM (Grammage) | 70 GSM |
| Roll Width | 75mm |
| Roll Length | 20 m |
| Ply | 2 Ply |
| Core Diameter | 13 mm (0.5 inch) |
₹ 20 / Roll Get Latest Price
| Material | Normal paper |
| GSM (Grammage) | 70 GSM |
| Roll Width | 75mm |
| Roll Length | 20 m |
| Ply | 2 Ply |
| Core Diameter | 13 mm (0.5 inch) |
Jeevan Dass Makkar (CEO)
Amar Paper Rolls(india)
F-55/659, Floor, Krishna Mandir Marg, Gali No. 7, Ganesh Nagar 2
Shakarpur, New Delhi - 110092, Delhi, India