Offering you a complete choice of products which include 55mm x 20 mtr x 55 gsm credit card thermal paper roll and 79mm x 40 mtr x 55 gsm thermal paper roll.
₹ 10 / Roll Get Latest Price
| Width | 55 mm |
| Length | 20 m |
| Paper Type | Thermal |
| Material | Paper |
| Pattern | Plain |
| Paper Weight | 55 GSM |
| Brand Name | Amar Paper |
| Core Size | 25.4 mm (1 inch) |
Minimum order quantity: 500 Roll
We are engaged in offering 55mm X 20 Mtr X 55 GSM Credit Card Thermal Paper Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 28 / Roll Get Latest Price
| Width | 79 mm (3 inch) |
| Length | 40 m |
| Paper Type | Direct Thermal |
| Paper Weight | 60 GSM |
| Brand Name | Amar Paper |
| Core Size | 18 mm |
| Custom Printing | Available |
Minimum order quantity: 100 Roll
We are engaged in offering 79mm X 40 Mtr X 60 GSM Credit Card Thermal Paper Roll to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Jeevan Dass Makkar (CEO)
Amar Paper Rolls(india)
F-55/659, Floor, Krishna Mandir Marg, Gali No. 7, Ganesh Nagar 2
Shakarpur, New Delhi - 110092, Delhi, India